“LG Konserv” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti mükafata layiq görülmüşdür.
2024-cü il üzrə “Dayaq” mükafatının sahibkarlara təqdim edilməsi üçün Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə 2024-ci ildə uğur qazanmış 15 sahibkarlıq subyektinə dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri tərəfindən müxtəlif nominasiyalar üzrə "Dayaq" mükafatları təqdim edilib.
"Naxçıvan Muxtar Respublikasında uğurlu şirkət" nominasiyası üzrə “Dayaq” mükafatı “LG Konserv” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə verilib. Mükafatı Naxçıvan Muxtar Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini, nazir vəzifələrini müvəqqəti icra edən Abbas İsmayılov şirkət təmsilçisi Seymur Rzalıya təqdim edib.
Qeyd edək ki, "Dayaq" mükafatı KOBİA tərəfindən 2022-ci ildə təsis edilib. Mükafatın təsis olunmasında məqsəd il ərzində fəaliyyəti ilə seçilən, biznes sahəsində innovativ və müasir yanaşmalar tətbiq edən, ixracyönümlü məhsul və xidmətlər istehsal edən şirkətləri mükafatlandırmaqla onları stimullaşdırmaqdır.

При поддержке Министерства экономики Азербайджанской Республики и по инициативе Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) состоялось мероприятие по вручению премии «Dayaq» за 2024 год предпринимателям.
На мероприятии 15 субъектам предпринимательства, добившимся успеха в 2024 году, были вручены премии «Dayaq» в различных номинациях руководителями государственных структур.
В номинации «Успешная компания в Нахчыванской Автономной Республике» премия «Dayaq» была вручена ООО "LG Konserv". Награду представителю компании Сеймур Рзалы вручил Аббас Исмаилов, заместитель министра экономики Нахчыванской Автономной Республики, временно исполняющий обязанности министра.
Отметим, что премия «Dayaq» была учреждена KOBİA в 2022 году. Целью премии является поощрение компаний, выделяющихся своей деятельностью в течение года, внедряющих инновационные и современные подходы в бизнесе, а также производящих экспортно-ориентированную продукцию и услуги.